WHEY CHARGER

65

Përshkrimi

WHEY PROTEIN 2.2KG 
Formula me Cilësi të Lartë të Whey proteines
Suplementi i Ushqimit / Pa aspartme
74% proteina që përmbajnë ushqime veçanërisht për atletët me ëmbëlsues.
74% Proteina e hirrës është e përshtatshme për konsum pas stërvitjes si rimbushje e proteinave për muskujt tuaj. Proteina që rrjedh nga hirra është një burim i shkëlqyer i aminoacideve esenciale. Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës së muskujve dhe ruajtjen e kockave normale *
Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE)
Udhëzim për përdorim:
Përzieni një lugë (32g) Ngarkuesin e hirrës  me 250 ml ujë të ftohtë. 
Si shtesë ushqimore të mirret 1 servim ne ditë.
 Në ditët e stërvitjes konsumoni 1 servim 30 minuta pas stërvitjes tuaj.
 Në ditët pa stërvitje bëj një servim meniher pasi te zgjohesh ne mengjes
Informacione të alergjisë:
Bërë në një objekt GMP që përdor qumësht, hirrë, soje, vezë dhe arra.
2200 gram
Fakte të ushqyerit:
Pjesa Madhësia 1 Scoop (32 g) /  70servime gjithsejt ne ambalazh
PËRMBAJTJA  ne 32gr
Fat  1.7g  2%
nga të cilat mbushen 0,7 g 4%
Karbohidrat  4,2 g 2%
Fiber  0,8 g ƚ
Proteina  24 g 48%
Kripë  0,24 g 4%
Profili tipik i aminoacideve:
(Aminoacidet per 100 g proteina)
EAAs: Amino Acids thelbësor NAAs: Amino Acids jo-esenciale
L-Isoleucine (BCAA) 5795 mg L-Alanine 3090 mg
L-Leucine (BCAA) 8513 mg L-Arginine 3949 mg
L-Valine (BCAA) 6192 mg L-Aspartic acid 8641 mg
L-Histidine 5103 mg L-Cystine 3167 mg
L-Lizina 7833 mg L-Glutamik 15603 mg
L-Metioninë 5103 mg Glycine 1744 mg
L-fenilalanine 4462 mg L-Proline 5359 mg
L-Threonine 5782 mg L-Serine 4744 mg
L-Tryptophan 1100 mg L-Tyrosine 3820 mg 

Proteina dhe vitamina( shtesa ushqimore)supplements

  • Blerja e kuponave bëhet vetëm përmes faqes së Grouper`it !
  • Grouperi nuk mban asnjë përgjegjësi për shërbimin/produktin.
  • Nëse ju propozojnë të paguani në vend, Ju lutemi na informoni Këtu.
Ende nuk ka komente për këtë ujdi. Bëhu i pari që komenton.
Për të shkruar koment duhet të jeni të kyqur. Kyquni Këtu.