86% zbritje në kursin online: Dieta për Bukuri dhe Shëndet + çertifikatë nga Trendimi me vlerë 99€ për një çmim prej 14€

Çmimi

14

Vlera

99 €

Zbritje

86%

Kurseni

85 €

Koha e mbetur

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Më dërgo atje

  [email protected]

Fitoni

Kurs online: Dieta për Bukuri dhe Shëndet

Kushtet

 • Kuponi mund të shfrytëzohet nga 20.09.2019 deri më 20.12.2019
 • Ky kupon vlenë vetëm për kursin online për: Dieta për Bukuri dhe Shëndet 
 • Një (1) kupon vlenë për vetëm një (1) person
 • Për të ndjekur kursin, duhet të regjistroheni më së voni deri në datën përfundimtare të përcaktuar nga Grouper dhe të përfundoni mësimet brenda 45 ditëve nga aktivizimi i kodit.
 • Nëse dëshironi të anuloni afatin e caktuar për fillimin e kursit, duhet të dërgoni një email në Trendimi 24 orë përpara.
 • Nëse nuk e përdorni kuponin brenda afatit, ai dështon dhe fondet nuk mund të kthehen ose të përdoren për një ofertë tjetër.
 • Gjuhët në të cilat mund të ndiqni kursin: spanjollisht, italisht, kinezisht, anglisht.
 • Kursi zhvillohet online.
 • Për të filluar kursin duhet të futni kodin e kuponit në këtë Link. Për më shumë informacione, ju lutemi kontaktoni në [email protected]

Përshkrimi

Trupi juaj është një ekosistem në vete - miliarda qelizash që punojnë së bashku për t'ju mbajtur të gjallë dhe prandaj çdo gjë që hyjmë në të na prek. Ushqimet dhe pijet që i marrim ndikojnë në :

 • Shëndetin fizik
 • Humor
 • Energji dhe vitalitet
 • Pamje të jashtme
 • Lëkurë të patëmetë, flokë me shkëlqim dhe thonjë me shkëlqim

Në këtë kurs ju do të mësoni sekretet e brendshme të lëkurës, flokëve dhe thonjve të shëndetshëm dhe të bukur. Përveç mësimit të bazave të një diete të shëndetshme, do të merrni përgjigje në pyetjet tjera të rëndësishme si:

 • Çfarë mund të më ndihmojë për të ndriçuar lëkurën time?
 • Sa Omega 3 kam nevojë?
 • A mund të zvogëloj efektet e plakjes?
 • Si mund ta ndryshoj dietën time për të trajtuar lëkurën e thatë?
 • Cilat ushqime i ndihmojnë flokët të shkëlqejnë?
 • Çfarë duhet të përfshij në dietë çdo ditë?
 • Çfarë duhet të nxjerr nga ushqimi ditor në mënyrë që të mos kem nevojë të mbaj më dieta tjera

Nëse ndiheni mirë nga brenda, do të dukeni mirë dhe jashtë. Siç duhet ta dini se çfarë është e dobishme për ju, ju duhet të dini edhe se çfarë të shmangni. Mësoni:

 • Pse mëngjesi juaj mund t'ju ngadalësojë
 • Çfarë shkakton njollat ​​e bardha në thonjtë tuaj
 • Çfarë duhet të shmangni për të ngrënë lirshëm, për të qenë të shëndetshëm dhe për të ruajtur linjën tuaj

Po, ju keni të drejtë! Ky kurs është produkti më i mirë i bukurisë në të cilën mund të investoni. Filloni ta përdorni sot!

Moduli 1:
Hyrje në shëndetin e brendshëm dhe bukurinë në natyrë
1. Këshilla të përgjithshme për zhvillimin e zakoneve dietike që ju mbajnë të shëndetshëm dhe ju bëjnë të dukeni të bukur
2. Proteina, karbohidratet dhe yndyra
3. Vitaminat dhe mineralet: • Çfarë është e mirë për çfarë? • Sa keni nevojë? • Ku mund t'i gjeni?

Moduli 2:
A mund të jetë yndyra e mirë për ju?
1. Vajrat dhe Omega
2. Arra, fara dhe algat
3. Kokrra dhe gluten

Moduli 3:
Perime të ndritshme për një pamje të bukur
1. Antioksidantë
2. Ushqime të papërpunuara
3. Lëngje dhe konfuzion
4. Ushqimi vegjetarian, vegan dhe mishi

Moduli 4:
Bazat e një diete të bukur - pse organike?
1. Hidratim
2. Si të hani disa nga ato që dëshironi dhe të qëndroni të shëndetshëm
3. Nevojat e përditshme

Moduli 5:
Çfarë ka brenda? Përbërës minutë me efekte të fuqishme
1. Probiotikë, prebiotikë dhe kos
3. Produktet për të forcuar imunitetin
4. Produktet ushqyese

Moduli 6: Dietat dhe Detox
1. Çfarë duhet të shmangim?
2. Top 5 këshilla për dietë
3. Sheqeri
4. Detoksifikimi
5. Cilat ngjyra janë më të mirat për ju?
6. Menaxhimi i peshës - Dietat më të njohura
7. Produktet që rrisin metabolizmin tuaj
8. Kur dhe si të hani?

Moduli 7: Si të jeni të shëndetshëm?
1. Lëkura dhe nevojat dietike
2. Si të rregulloni lëkurën problematike me të ushqyer? Çfarë duhet të përfshini dhe çfarë të shmangni? Akne, celulitin, yndyrën e tepërt, lëkurën e thatë
3. Ushqyerja për flokë dhe thonjtë

Moduli 8: Si mund ushqimi bëjë të gjitha këto?
1. Top 10 produktet më të fuqishme
2. Produkte dhe pije që ndihmojnë ose parandalojnë gjumin
3. Produktet më të mira për të luftuar ftohjet dhe gripin
4. 10 këshilla për lëkurë të gjatë të qëndrueshme

Për më shumë informacion rreth kursit, klikoni në LINK.
 

 • Blerja e kuponave bëhet vetëm përmes faqes së Grouper`it !
 • Grouperi nuk mban asnjë përgjegjësi për shërbimin/produktin.
 • Nëse ju propozojnë të paguani në vend, Ju lutemi na informoni Këtu.
Ende nuk ka komente për këtë ujdi. Bëhu i pari që komenton.
Për të shkruar koment duhet të jeni të kyqur. Kyquni Këtu.