Pajisje për stërvitje - Active Gym Ski Trainer

1450

Kushtet

 • Kuponi mund të shfrytëzohet nga 30.07.2020 deri më 06.08.2020

Përshkrimi

Falë modelit të ri të TRAINERIT ACTIVE GYM SKI, ju mund të bëni ushtrimet tuaja të preferuara në ambiente të mbyllura gjatë gjithë vitit dhe në çdo kohë. Ushtrimi me TRAINERIN ACTIVE GYM SKI është një stërvitje e shkëlqyer për të gjithë trupin. Në pamje të parë, duket se praktikimi me të jep një ngarkesë vetëm në duar. Sidoqoftë, rreth gjysma e rezistencës prodhohet nga duart (mesatarisht 44%), dhe pjesa tjetër 56% prodhohet nga trupi dhe këmbët. Ky kombinon stërvitje kardio për forcë, stërvitje kardiovaskulare dhe trajnim të shkëlqyeshëm për gjendjen e përgjithshme fizike. Ushtrimi aerobik i një cilësie të lartë garantohet nga fakti se edhe nëse stërviteni në palestër, ose në shtëpinë tuaj, teknika për kryerjen e ushtrimeve do të jetë e njëjtë sikur të jeni duke bërë ski në natyrë. Simulatori ju lejon të kryeni ushtrime që përfshijnë këmbët (lëvizje alternative ose vijuese), dhe vetëm me trupin e sipërm. Intensiteti i rezistencës dhe ngarkesa që rezulton varet nga përpjekjet e trainerit. Me çdo lëvizje të duarve ju merrni një pjesë të ngarkesës. Kështu, ju mund të kontrolloni vetë tensionin dhe rezistencën. Drejtimi i ajrit ndryshohet nga një amortizues i veçantë në formë spirale. Përdoruesi zgjedh llojin e trajnimit: nëse ai ngjitet përpjetë ose zgjedh terren të sheshtë. Pasi të jetë vendosur ritmi i trajnimit, pajisja menjëherë përshtatet në trajnimin e personit. 

Informacionet e produktit:

 • Nivelet e rezistencës: Ajri - 10 nivele
 • Treguesi: Koha, Përsëritjet, Kaloritë e konsumuara
 • Dimensionet e pajisjes: 1330x610x2170mm
 • Dimensionet e paketimit: 1880x675x450mm = 0.57CBM
 • Pesha neto: 37kg
 • Pesha totale: 45kg
 • Pesha maksimale e trajnimit të personit: 180kg
 • Blerja e kuponave bëhet vetëm përmes faqes së Grouper`it !
 • Grouperi nuk mban asnjë përgjegjësi për shërbimin/produktin.
 • Nëse ju propozojnë të paguani në vend, Ju lutemi na informoni Këtu.
Ende nuk ka komente për këtë ujdi. Bëhu i pari që komenton.
Për të shkruar koment duhet të jeni të kyqur. Kyquni Këtu.