Viti i Ri në Romë (29.12-02.01.2020)! Paketë 5 ditore me mëngjes+transport dhe transfer të përfshirë për 419€

Çmimi

419

Vlera

469 €

Zbritje

11%

Kurseni

50 €

Koha e mbetur

 • Rr Zagrebi Nr.19 Pandora Tower , Arberi Pristina 10000

  Më dërgo atje

  +38338604010

  [email protected]

Fitoni

Oferta është për person për akomodim në hotel me tre (3) ose katër (4) yje për datë 29.12-02.01.2020

Në çmim janë të përfshira:

 • 4 netë akomodim në një hotel me tre (3) ose katër (4) yje në qendër me mëngjes të përfshirë
 • Bileta e aeroplanit me fluturim direkt Shkup - Romë - Shkup
 • Çantë e vogël e dorës deri 7kg me dimensione 40 x 30 x 20 cm
 • Transferi aeroport - hotel - aeroport
 • Organizimi i marrëveshjes
 • Pagesat shtesë:
 • Sigurimi shëndetësor
 • Taksat e aeroportit prej 60€ për person 
 • Taksat turistike prej 4€ ose 6€ për person në ditë paguhen në recepsion
 • Bagazhi ekstra prej 20kg
 • Biletat për transport publik me metro 
 • Shëtitjet fakultative si paketë - 150€
 • Shëtitje panoramike me udhëzues në qytet - 15€ 
 • Vizitë opsionale në Vatikan, në kishën e Shën Pjetrit dhe "Sistine Chapel" - 55€ (me udhëzues lokal)
 • Vizitë opsionale në Koloseum me udhëzues lokal dhe biletë për varrin e St. Cyril - 50€
 • Vizitë opsionale në Tivoli me udhëzues lokal dhe biletë për Villa D`Este - 50€

Kushtet

 • Kuponi mund të shfrytëzohet nga 29.12.2019 deri më 02.01.2020
 • Oferta vlenë vetëm për klientët e pajisur me viza
 • Para se të bleni kuponin, duhet që patjetër të na kontaktoni për disponueshmëri të vendeve
 • Pasi të bleni kuponin, duhet të na e dërgoni në email në mënyrë që të kompletoni dhe konfirmoni rezervimin
 • Oferta është për person 
 • Një kupon vlenë për vetëm një (1) person, për dy (2) persona duhet të blini dy (2) kupona
 • Oferta është e limituar
 • Për realizimin e udhëtimit duhen së paku 20 persona
 • Nëse nuk e përdorni kuponin, fondet për të nuk mund të rimbursohen

Përshkrimi

Roma - Kryeqyteti i Italisë, i cili në çdo hap zbulon bukuritë e tij dhe magjeps me një histori që përshtatet në mënyrë të përsosur në përditshmërinë e qytetit. Qyteti i përjetshëm ose qyteti në shtatë kodra janë vetëm disa nga epitetet që Roma i ka bartur në mbi tre mijë vjet të ekzistencës së saj. Për shekuj me radhë ishte kryeqyteti i mbretërisë më të fuqishme në historinë e Evropës dhe edhe më gjatë, qendër shpirtërore e fesë katolike. Turistët e përshkruajnë gjithmonë atë si një qytet të veçantë dhe unik, ndërsa italianët thonë se Roma është një botë e veçantë. Si një qytet i lashtë, me një numër të madh të monumenteve, Roma është një muze i hapur, por njëkohësisht një qytet modern që vazhdimisht ndryshon me tendencat. 

Programi: 
Dita 1: E Diel - 29.12.2019

Nisja nga Shkupi për në Romë në orën 18:10. Arritja në Romë bëhet në orën 19:45. Atje ju mirëpresin partnerët lokal dhe pastaj transferoheni në hotel. Kohë e lirë për aktivitete individuale.
Dita 2: E Hënë - 30.12.2019
Pas mëngjesit në hotel, është e paraparë vizita fakultative në Vatikan (transporti me metro) - muzetë e Vatikanit, kisha Shën Pjetri dhe kisha e Sistines. Atje do të keni mundësi të shihni veprat më të rëndësishme artistike. Duke u kthyer, keni mundësi të vizitoni sheshin e bukur të dizajnuar nga Bernini, Piazza  Navona, Pantheon, Fontana di Trevi,  Spanish Steps, rrugët për shopping (Via Condotti, Via Del Corso),  Piazza Di Popolo. Kohë e lirë për aktivitete individuale. Kthimi në hotel.
Dita 3: E martë - 31.12.2019
Pas mëngjesit janë të parapara shëtitjet në vijim: Kisha San Clemente, ku varri i Shën Cirilit, kisha e San Pietro në Vincoli, ku ndodhet skulptura e famshme e Moisiut. Më pas vizitoni një nga pikat kryesore dhe atraksionin më të madh të Romës Koloseumin, i vendosur pranë kështjellës së Neros "Domus Aurea", i cili ishte amfiteatri më i madh në Perandorinë Romake. Pastaj kaloni përgjatë Forumit Romak dhe shëtitjen e përfundoni me Campidolio - Roman Assembly, Piazza Venice dhe Altarin e Kombit. Pjesa tjetër e ditës është për pushim ose shëtitje individuale nëpër Romë. Pritja e Vitit të Ri bëhet në shesh ku do të mund të shkoni në mënyrë individuale apo në grup. Kthimi në hotel në kohën e caktuar nga grupi.
Dita 4: E Mërkurë - 01.01.2020
Pas mëngjesit në hotel, është e paraparë vizita fakultative në Tivoli dhe në kompleksin turistik Villa D'Este, kopshtet e së cilës i përkasin periudhës së Renesancës. Pastaj ktheheni në qendër të Romës ku keni mundësi për një kafe, drekë apo darkë në njërin nga restaurantet e bukura në Trastevere. Kohë e lirë për aktivitete individuale. Kthimi në hotel.
Dita 5: E Enjte - 02.01.2020
Pas mëngjesit në hotel, keni kohë e lirë për aktivitete individuale. Pastaj në kohën e caktuar, transferoheni në aeroport. Nisja për në Shkup është në orën 16:30. Atje arrini në orën 18:30.

 • Blerja e kuponave bëhet vetëm përmes faqes së Grouper`it !
 • Grouperi nuk mban asnjë përgjegjësi për shërbimin/produktin.
 • Nëse ju propozojnë të paguani në vend, Ju lutemi na informoni Këtu.
 • RO: Vetëm akomodim
 • BB: Fjetje dhe mëngjes
 • HB: Mëngjes dhe darkë
 • FB: Mëngjes, drekë dhe darkë
 • AI (All Inclusive): Mëngjes, drekë dhe darkë + pije

Dërgoni email kompanisë.

Ende nuk ka komente për këtë ujdi. Bëhu i pari që komenton.
Për të shkruar koment duhet të jeni të kyqur. Kyquni Këtu.