Udhëtoni drejt Milanos (25.10-28.10.2019)! Zbritje në paketën 4 ditore me mëngjes+transport dhe transfer të përfshirë për 279€

Çmimi

279

Vlera

309 €

Zbritje

10%

Kurseni

30 €

Koha e mbetur

SASI E LIMITUAR

 • Rr Zagrebi Nr.19 Pandora Tower , Arberi Pristina 10000

  Më dërgo atje

  +38338604010

  [email protected]

Fitoni

Oferta është për person për akomodim në hotel me tre (3) yje për datë 25.10-28.10.2019 

Në çmim janë të përfshira:

 • 3 netë akomodim në një hotel me tre (3) yje me mëngjes të përfshirë
 • Bileta e aeroplanit me fluturim direkt Shkup - Milano - Shkup
 • Çantë e vogël e dorës deri 7kg me dimensione 40 x 30 x 20 cm
 • Transferi aeroport-hotel-aeroport
 • Organizimi i marrëveshjes
 • Pagesat shtesë:
 • Sigurimi shëndetësor
 • Taksat e aeroportit prej 60€ për person 
 • Taksat turistike prej 2€ për person në ditë paguhen në recepsion
 • Bagazhi ekstra prej 20kg
 • Biletat për transport publik me metro 
 • Shëtitje panoramike me udhëzues në qytet - 15€
 • Vizitë në Komo dhe Lugano me udhëzues lokal dhe transport - 55€

Kushtet

 • Kuponi mund të shfrytëzohet nga 25.10.2019 deri më 28.10.2019
 • Oferta vlenë vetëm për klientët e pajisur me viza
 • Para se të bleni kuponin, duhet që patjetër të na kontaktoni për disponueshmëri të vendeve
 • Pasi të bleni kuponin, duhet të na e dërgoni në email në mënyrë që të kompletoni dhe konfirmoni rezervimin
 • Oferta është për person 
 • Një kupon vlenë për vetëm një (1) person, për dy (2) persona duhet të blini dy (2) kupona
 • Oferta është e limituar
 • Për realizimin e udhëtimit duhen së paku 20 persona
 • Nëse nuk e përdorni kuponin, fondet për të nuk mund të rimbursohen

Përshkrimi

Milano është qyteti i dytë më i madh në Itali, i njohur për artin, modën, pazarin dhe ushqimin. E themeluar nga Keltën, Milano ishte kryeqyteti i Perandorisë Romake Perëndimore, që më pas u pushtua nga spanjollët dhe austriakët. Shumë artistë të famshëm janë tërhequr nga Milani në familjen Sforza dhe një nga më të famshmët është Leonardo da Vinci. Në shekullin e 19-të, Milani u bë një opera qendër e njohur nga autorë si Rosini, Bellini, Verdi dhe Panucci. Ka shumë vende të njohura, por ne do të veçojmë disa prej tyre - opera La Scala dhe kryevepra "Darkë sekrete", katedralja e Milanos, qendra tregtare Victor Emanuel, kalaja Sforza etj.
Sot, Milano është një qendër moderne botërore e cila është shndërruar në numër një për ata që vlerësojnë modën si dhe baret dhe restaurantet e pasura dhe luksoze. Në Milano, dizajnerët italianë demonstrojnë krijimtarinë e tyre jo vetëm në podium, por edhe në hapjen e restoranteve dhe bareve ultra-moderne si Just Cavalli, Armani Nobu Bar, Trusardi, kafene Gucci, Bvlgari Hotels & Resorts, Dolce & Gabbana Restaurant ". Rrëmuja midis këtyre monumenteve mahnitëse dhe magji që shtrihet anembanë qytetit e bën Milanon një destinacion që DUHET VIZITUAR!!!!

Programi: 
Dita 1: E Premte - 18.10.2019

Nisja nga Shkupi për në Milano në orën 10:25. Arritja në Milano bëhet në orën 14:30. Atje ju mirëpresin partnerët lokal dhe pastaj transferoheni në hotel. Kohë e lirë për aktivitete individuale.
Dita 2: E Shtune - 19.10.2019
Pas mëngjesit në hotel, është e paraparë vizita fakultative në qytet (transporti me metro), Katedralen e qytetit,  Duomo Square, Opera Scala, Vittorio Emanuele II Gallery dhe Sforzco Castle. Pasdite, keni kohë e lirë për aktivitete individuale. Kthimi në hotel.
Dita 3: E Diel - 20.10.2019
Pas mëngjesit në hotel, është e paraparë vizita opsionale në Komo, ku do të keni mundësi të shihni pjesën e bukur dhe të vjetër të qytetit e gjithashtu edhe atë moderne. Pastaj vazhdoni për në Lugano, qytet në Zvicërr që shtrihet buzë Liqenit Lugano, nën Alpet Zvicerrane.  Pastaj në kohën e caktuar, ktheheni në hotel. keni kohë e lirë për aktivitete individuale. 
Dita 4: E Hënë - 21.10.2019
Pas mëngjesit në hotel, keni kohë e lirë për aktivitete individuale. Pastaj në kohën e caktuar, transferoheni në aeroport. Nisja për në Shkup është në orën 15:05. Atje arrini në orën 17:10.

 • Blerja e kuponave bëhet vetëm përmes faqes së Grouper`it !
 • Grouperi nuk mban asnjë përgjegjësi për shërbimin/produktin.
 • Nëse ju propozojnë të paguani në vend, Ju lutemi na informoni Këtu.
 • RO: Vetëm akomodim
 • BB: Fjetje dhe mëngjes
 • HB: Mëngjes dhe darkë
 • FB: Mëngjes, drekë dhe darkë
 • AI (All Inclusive): Mëngjes, drekë dhe darkë + pije

Dërgoni email kompanisë.

Ende nuk ka komente për këtë ujdi. Bëhu i pari që komenton.
Për të shkruar koment duhet të jeni të kyqur. Kyquni Këtu.