Ekspoloroni Budapest-in (18.10.–21.10.2019)! 19% zbritje në paketën 4 ditore me mëngjes+transport dhe transfer të përfshirë për 179€

Çmimi

179

Vlera

221 €

Zbritje

19%

Kurseni

42 €

Fitoni

Oferta është për person për akomodim në hotel me tre (3) ose katër (4) yje për datë 18.10.-21.10.2019. Çmimi prej 179€ është për numër të limituar të perso

Në çmim janë të përfshira:

 • 3 netë akomodim në një hotel me tre (3) ose katër (4) yje në dhomë dyshe me mëngjes të përfshirë
 • Bileta e aeroplanit me fluturim direkt Shkup - Budapest - Shkup
 • Çantë e vogël e dorës deri 8kg me dimensione 40 x 30 x 25 cm
 • Transferi aeroport-hotel-aeroport
 • Organizimi i marrëveshjes
 • Pagesat shtesë:
 • Sigurimi shëndetësor
 • Taksat e aeroportit prej 50€ për person 
 • Taksat turistike prej 4€ ose 6€ për person në ditë paguhen në recepsion
 • Bagazhi ekstra prej 20kg
 • Biletat për transport publik
 • Vizitë në Parlament (transporti publik, bileta dhe udhëzues lokal) - 28€
 • Mbrëmje në restaurant-in - Chard - 35€
 • Biletat e kopshtit zoologjik -15€
 • Vizitë në banjën termale Szechenyi (hyrje dhe transport publik) - 35€
 • Biletat për muzetë dhe monumentet kulturore dhe historike

Kushtet

 • Kuponi mund të shfrytëzohet nga 18.10.2019 deri më 21.10.2019
 • Oferta vlenë vetëm për klientët e pajisur me viza
 • Para se të bleni kuponin, duhet që patjetër të na kontaktoni për disponueshmëri të vendeve
 • Pasi të bleni kuponin, duhet të na e dërgoni në email në mënyrë që të kompletoni dhe konfirmoni rezervimin
 • Oferta është për person 
 • Një kupon vlenë për vetëm një (1) person, për dy (2) persona duhet të blini dy (2) kupona
 • Oferta është e limituar
 • Për realizimin e udhëtimit duhen së paku 20 persona
 • Nëse nuk e përdorni kuponin, fondet për të nuk mund të rimbursohen

Përshkrimi

Budapesti - kryeqyteti i Hungarisë. Si qyteti më i madh i Hungarisë, ai shërben si qendra kryesore politike, kulturore, tregëtare, industriale dhe e transportit. Budapesti konsiderohet si një nga qytetet më të bukura në Evropë. Pjesa e përcaktuar nga UNESCO si Trashëgimi Botërore përfshin brigjet e Danubit, Lagjen Kalaja e Budës, Bulevardin Andrássy, Sheshin e Heronjve dhe hekurudhën nëntokësore Millenium, e dyta më e vjetër në botë. Ai tërheq rreth 20 milionë vizitorë në vit.

Programi: 
Dita 1: E Premte - 18.10.2019

Nisja nga Shkupi për në Budapest në orën 12:30. Arritja në Budapest bëhet në orën 15:55. Atje ju mirëpresin partnerët lokal dhe pastaj transferoheni në hotel. Kohë e lirë për aktivitete individuale.

Dita 2: E Shtune - 19.10.2019
Pas mëngjesit në hotel, ka një turne shëtitje të qytetit.Pastaj është mundësia e një vizite opsionale në Parlament, një nga tre parlamentet më të mëdhenj në Evropë ose një vizitë opsionale në kopshtin zoologjik. Mundësia për një vizitë fakultative në një restorant tradicional - Chardash, menu të pasur, me folklor cigan, do të argëtoheni pa masë, përvojë e cila do të ju sjellë më afër jetës Hungareze. Kthimi në Hotel brenda natës.

Dita 3: E Diel - 20.10.2019
Pas mëngjesit në hotel, është e paraparë vizite opsionale në një nga tre banjat termale më të famshme të Budapestit, banjën termale Szechenyi. Ndodhet pranë sheshit më të vizituar, Heroes' Square, dhe ngjitur me Parkun e Qytetit më të madh. E ndërtuar ndërmjet viteve 1909 dhe 1913, në stilin Neo - Barok dhe Neo - Renaissance, dizajn i krijuar plotësisht nga Győző Czigler. Kjo banjë termike sot është një nga atraksionet më të mëdha turistike në Budapest. Ju mund të përjetoni dhe të kaloni një mëngjes relaksues, një pasdite argëtuese ose një natë të lezetshme dhe romantike. Madhështia e banjës termale të Szechenyi flet mjaft për të. Kthimi në hotel mbrenda natës.

Dita 4: E Hënë - 21.10.2019
Pas mëngjesit në hotel. Check out nga hoteli dhe transferi në aeroport. Nisja për në Shkup në 13:25. Mbërritja në Shkup në orën 14:50.

 • Blerja e kuponave bëhet vetëm përmes faqes së Grouper`it !
 • Grouperi nuk mban asnjë përgjegjësi për shërbimin/produktin.
 • Nëse ju propozojnë të paguani në vend, Ju lutemi na informoni Këtu.
 • RO: Vetëm akomodim
 • BB: Fjetje dhe mëngjes
 • HB: Mëngjes dhe darkë
 • FB: Mëngjes, drekë dhe darkë
 • AI (All Inclusive): Mëngjes, drekë dhe darkë + pije

Dërgoni email kompanisë.

Ende nuk ka komente për këtë ujdi. Bëhu i pari që komenton.
Për të shkruar koment duhet të jeni të kyqur. Kyquni Këtu.