EPA/DHA Omega 3 Botlled Softgels, 60ct

12.5

Kategoritë:

Produkte, Suplemente

Kushtet

  • Kuponi mund të shfrytëzohet nga 26.12.2020 deri më 02.01.2021

Përshkrimi

Trupi i njeriut nuk mund te prodhoje vete Omega 3 keshtu qe duhet ti marre me ane te ushqimeve dhe suplementeve te ndryshme. Disa nga ushqimet e pasura me omega 3 jane : peshku salmon , sardelja , peshku tuna , arrat , vaji i farave te lirit etj.

Omega 3 mund te jete edhe e paketuar ne kapsula xhelatinore me doze te larte. Mjeku juaj do tju rekomandoje perdorimin e saj nqs niveli juaj i triglicerideve eshte mbi 500mg / deciliter (mg/dL )

Omega 3 vepron duke ndihmuar ne uljen e rrezikut ne semundjet kardiovaskulare. Ulja e vleres se larte te triglicerideve zvogelon rrezikun e inflamacionit te pankreasit (pankreatit )

Ka 3 lloje te acideve yndyrore te Omega 3

EPA

Ky lloj Omega 3 gjendet kryesisht ne : peshk , ushqime te pasuruara  si psh disa marka te vezeve , leng portokalli etj. Mund te blihen edhe ne farmaci keto suplemente te EPA.  Ky lloj omega 3 ( EPA) ndihmon per te pakesuar proceset inflamative te trupit.

DHA

Gjendet ne : peshk , ushqime te pasuruara si psh disa marka te vezeve , leng portokalli , tek disa alga etj. Omega 3 ( DHA ) eshte thelbesor per shendetin dhe funksionin e trurit.

Human Plus ka të angazhuar një staf profesional me përvojë shumë vjeqare dhe të motivuar që të kryejë në mënyrën më të mirë shërbimet ndaj të gjithë pacientëve.
Human Plus është në shërbimin tuaj në këto drejtime: - Nutricion - Testi Intolerancës & Testi Epigjenetik - Biokimi - Hematologji - Mikrobiologji - Parazitologji - Gjinekologji dhe - Pediatri.
Ne përdorim teknologjinë më të re të prodhuesit me renome botërore të markës “Roche” që të gjithë pacientëve tanë të ju sigurojmë rezultate me saktësi të lartë të analizave.Ne kemi një kuadër shumë profesional dhe posedojmë pajisjet e teknologjisë së fundit, ne jemi të gatshëm për diagnostifikimin dhe trajtimin e problemeve shëndetësore gjinekologjike, si ato të pubërtetit ,të, sëmundjeve seksuale , infeksionet , çrregullimet e ciklit menstrual , monopauza etj.

  • Blerja e kuponave bëhet vetëm përmes faqes së Grouper`it !
  • Grouperi nuk mban asnjë përgjegjësi për shërbimin/produktin.
  • Nëse ju propozojnë të paguani në vend, Ju lutemi na informoni Këtu.
Ende nuk ka komente për këtë ujdi. Bëhu i pari që komenton.
Për të shkruar koment duhet të jeni të kyqur. Kyquni Këtu.