ASHWAGANDHA BIO (Withania somnifera)

9

Kategoritë:

Produkte, Suplemente

Kushtet

 • Kuponi mund të shfrytëzohet nga 31.10.2020 deri më 07.11.2020

Përshkrimi

Sasia 125 gr 

 • Suplement ushqimor
 • 100 % produkt organik
 • Rrit nivelin e energjisë
 • Rigjallëron
 • Relakson
 • Mbron nga stresi
 • Përmirëson memorjen dhe aftësitë e të mësuarit
 • Ndihmon në stabilitetin emocional

Ka veti të fuqishme adaptogjene, që do të thotë se ndihmon trupin në reagimin mbrojtës ndaj stresit dhe ka aftësinë për të rivendosur ekuilibrin në funksionimin e hormoneve.
Është një antioksidant i fuqishëm dhe i mbron qelizat nga dëmtimi që vjen nga stresi oksidativ.
Ajo kontribuon në shëndetin e lëkurës dhe ka një efekt të dobishëm në sistemin kardiovaskular.
Kush mund ta përdorë?

 • Të gjithë ata që duan të arrijnë një ekuilibër në organizëm.
 • Të gjithë ata që janë nën stres.
 • Atletët dhe persona që merren me fitnes

Përfitimet kryesore:

 • Ashwagandha qetëson dhe forcon trupin kundër stresit.
 • Të ndihmon për të pasur një gjumë të qetë dhe stimulon rigjenerimin e hormoneve; në mëngjes ne zgjohemi të rivitalizuar dhe të fortë.
 • Është e rëndësishme për meshkujt dhe për femrat pasi rigjeneron organet riprodhuese, stimulon fertilitetin dhe ruan vitalitetin, gjallërinë.
 • Ndihmon personat që kanë problemet konjiktive, duke përmirësuar përqëndrimin.
 • Përdorimi:
 • Rekomandohet të meret 3 gr në ditë (1 lugë caji) .
 • Përzjejeni në çaj ose pije të tjera të nxehta ose smoothies.

Këshilla:
Nuk rekomandohet të përdoret gjatë shtatzanisë ose periudhës së laktacionit.

The Spice Garden është kompani e cila ka filluar lancimin e produkteve natyrale në tregun kosovar. The Spice Garden i shërben klientët e saj me produkte të përzgjedhura ushqimore. Produktet ofrohen në mënyrë të qëndrueshme me cilësi të lartë dhe të shpërndara gjerësisht pranë konsumatorit. The Spice Garden ngulmon që ti përmbushë kërkesat e klientëve të saj duke i shërbyer me përfitimet e mëposhtme. Cilësinë e lartë The Spice Garden ofron produkte me cilësi superiore. Cilësia është parësore për ne. Vlerat ushqyese të produkteve tona. Të prodhuara në mënyrë natyrale, pa asnjë lloj kimikatesh. The Spice Garden ju ofron vlera të larta ushqyese, te pasura me vitamina dhe elemente të ndryshme minerale.

 • Blerja e kuponave bëhet vetëm përmes faqes së Grouper`it !
 • Grouperi nuk mban asnjë përgjegjësi për shërbimin/produktin.
 • Nëse ju propozojnë të paguani në vend, Ju lutemi na informoni Këtu.
Ende nuk ka komente për këtë ujdi. Bëhu i pari që komenton.
Për të shkruar koment duhet të jeni të kyqur. Kyquni Këtu.